Rastliny, ktoré vám pomôžu prestať fajčiť

Prestať fajčiť je zložité, ale nie nemožné. Treba veľa silnej vôle a vytrvalé úsilie.

Rastliny, ktoré vám pomôžu prestať fajčiť:jablka

Sladké drievko (Glycyrrhyza glabra)
Je výborné cmúľať kúsok sladkého drievka, keď máte chuť si zapáliť. Nie len preto, ze nahrádza zvyk sacieho reflexu fajčenia, ale aj preto, že obsahuje látky, ktoré pomáhajú detoxikovať organizmus a spôsobujú nechutnú chuť tabaku.

Slnečnica
Jedenie surových slnečnicových semienok pomáha prestať fajčiť, pomocou znižovania nutkavej potreby fajčiť, ktorú zažíva fajčiar, keď prestane fajčiť.

Valeriána lekárska (Valeriana officinalis)
Valerian je ďalšia rastlina, ktorá sa používa na zmiernenie abstinečných príznakov. s another herb used to control withdrawal symptoms. Ukľudnňujte nervový systém, pomáha pri nespavosti a sťaženej koncetrácii.  Valeriána sa používa nielen na obmedzenie chute ale aj na odstránenie nuktania fajčiť celkovo.

Ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum)
Ľubovník sa používa v mnohých prípravkoch proti fajčenie podobne ako valeriána.  Tiež sa používa na liečbu symptómov depresie, a neodporúča sa pre ženy, ktoré sú tehotné alebo dojčia. Rastlina spôsobuje znižovanie tvorby mlieka.

Puškvorec obyčajný (Acorus calamus)
Pomáha prestať fajčiť tým, že spôsobí nepríjemnú chuť cigariet. (Požujte sušený koreň a vypľujte – neprehĺtajte).

Lobélia
Lobélia je veľmi efektívna v znižovaní závislosti na nikotíne. Lobélia obsahuje látku zvanú lobelín, ktorá funguje ako náhrada nikotínu. Lobelín má rovnaké relaxačné vlastnosti, aké boli pozorované pri nikotíne. Lobélia nie je návyková ako nikotín. Nadmerné užívanie lobélia môže byť nebezpečné pre zdravie a je to veľmi jedovatá rastlina. Použitie lobélie konzultujte so skúseným lekárom.

Centela azíjská (Centella asiatica, Gotu kola)
Fajčenie zhoršuje pamäť fajčiarov. Tento problém môže byť vyriešený vhodným dávkovaním centely, ktorá je veľmi užitočná pri zlepšovaní pamäti. Takisto hrá dôležitú úlohu pri zlepšovaní obehu krvi v organizme.

Tamarind malabarský (Garcinia cambogia) je veľmi efektívna pri potláčaní prirodzenej potreby fajčiť, ktorá sa vytvára u náruživých fajčiarov. Fajčenie je zodpovedné srdce-zeleninoveza priberanie. Avšak obsah kyseliny hydroxycitrónovej v rastline pomáha spaľovať nadbytočné kalórie, čo koniec koncov znižuje hmotnosť.

Baklažán
Baklažán vám na začiatku môže pomôcť nahradiť nikotín z cigariet. Hoci je obsah nikotínu v baklažáne nízky v absolútnych hodnotách, je vyšší ako v akejkoľvek jedlej rastline. Koncentrácia nikotínu v baklažáne je 0,01 mg na 100 g. V priemere 9 kg baklažánu obsahuje rovnaké množstvo nikotínu ako jedna cigareta.

Jablko
Liečba jablkami môže pomôcť spraviť fajčenie nepríjemným. Stačí zjesť pár kíl jabĺk v priebehu dvoch troch dní.

Ovos
Ovos pomáha fajčiarom oslobodiť sa od závislosti na nikotíne. Tiež sa používa na liečbu nespavosti, pocitov úzkosti a nervozity.

Mrkva
Jedenie surovej mrkvy zmierňuje potrebu fajčenia.

Čaj z mimózy
Mimózový čaj zaistí kľudnú myseľ. Ak prestaneme fajčiť, pravdepodobne budeme mať bolesti hlavy a pocit úzkosti. Zvyčajne, ľudia začnú fajčiť znova, aby unikli týmto príznakom. Mimózový čaj poskytne úľavu od oboch týchto symptómov.

Kórejský ženšen (Panax schinsen)
Kórejský ženšen je prírodný ničiteľ stresu. Dáva úľavu telu tým, že mu pomáha vyrovnať sa s nedostatkom nikotínu, keď človek prestane fajčiť. Tiež pomáha bojovať proti únave a úzkosti.

Harmanček
Pomáha liečiť zvracanie, keď prestáva človek fajčiť.

Ďatelina lúčna (Trifolium pratense) a Lopúch väčší (Arctium lappa) sú užitočné pri očistení krvi od toxických látok a chemikálií

Pridaj komentár