Pivovarnícke droždie

Pivovarnícke droždie je jednou z najkomplexnejsích potravín, ktoré existujú. Obsahujú 8 esenciálnych aminokyselín, má tiež 19 vitamínov vrátane niacínu, riboflavínu, tiamínu, atď. Je to jeden z najlepších zdrojov B komplexu, okrem toho má asi 14 esenciálnych minerálov.

Pivovarnícke kvasnice sú tiež bohaté na nukleové kyseliny, ktoré sú ideálne na prevenciu proti poškodeniu buniek a starnutiu, ktoré sú základným prvkom pre bunkovej reprodukciu. Pivovarské kvasnice sú najlepším zdrojom chrómu. Je to trochu zložité vysvetľovať, ale chróm je zapojený do tzv „faktoru tolerancie glukózy“, ktorá je nevyhnutná pre produkciu inzulínu. (Musíme si uvedomiť, že bez inzulínu telo nemôže správne spracovať glukózu v tele). Preto je dôležitou potravinou v strave pre diabetikov a hypoglykemikov, alebo pre tých, ktorým príliš chutia sladké potraviny. Pivovarnícke kvasnice mjú desaťkrát vyššiu aktivitu faktoru glukózovej tolerancie ako akákoľvek iná potravina.

Pivovarnícke droždie je tiež bohaté na draslík, selén, železo a lecitín. Je to potravina bez cholesterolu a kalórií navyše, čo ju robí takmer dokonalou potravínou nielen pre vegetariánov, diabetikov, anémikov, hypoglykemikov, športovcov, atď., ale takmer pre každého, kto si chce získať alebo udržať rovnováhu vitamínov, bielkovín a minerálnych látok v tele.

Už vďaka veľmi malému množstvu pivovarských kvasiniek za deň, je možné využiť vyššie uvedené účinky. Odporúčame voľbu živých pivovarníckych kvasníc, pretože spracované výrobky strácajú veľa zo svojich prírodných živín.

Pridaj komentár